Strona główna / Aktualności / Wizyta Deutsch Wagen-Tour

Wizyta Deutsch Wagen-Tour

Ogólnopolska akcja promująca naukę języka niemieckiego.

15 października 2012 na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Dagmary Jach gościł w naszej szkole „Deutsch- Wagen –Tour" w ramach ogólnopolskiej akcji promującej naukę języka niemieckiego. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Goethe-Institut Polen. Celem projektu jest wzrost popularności języka niemieckiego w Polsce.

 

Około godziny 11.00 zaparkował przed naszą szkołą długo oczekiwany kolorowy Volkswagen oznaczony logo „Deutsch- Wagen –Tour". Przygotowania do wizyty DWT trwały już od kilku tygodni. Uczniowie przygotowali na to spotkanie kolorowe collage i plakaty o krajach niemieckojęzycznych, słowniki tematyczne, oraz flagi . Uczennica klasy IIIa zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim „ Fur Dich” Ivonne Caterfeld. Następnie lektorka projektu p. Agnieszka Żółkowska opowiedziała po niemiecku o projekcie Deutsch-Wagen-Tour. Uczniowie klas I, II i III gimnazjum wzięli udział w grach językowych, zabawach i konkursach, które wzbudziły wiele radości. Uczniowie mieli szansę wykazać się już nabytą znajomością języka niemieckiego, a także poprzez gry, zabawy i quizy nauczyć się czegoś nowego. Zapał był wielki i radości mnóstwo. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z pełnym zaangażowaniem, a ci najbardziej aktywni otrzymali nagrody i gadżety z logo "Deutsch Wagen Tour". Wizyta Deutsch -Wagen -Tour zachęciła uczniów do nauki języka niemieckiego i pokazała, że można się go uczyć w niekonwencjonalny sposób. Szkoda tylko, że wizyta trwała tak krótko, Na zdjęciach widać, jak świetnie się bawiliśmy - ucząc się.

Chyba jasne, że klar :-)

A tak napisała o wizycie u nas lektorka projektu Pani Agnieszka Żółkowska na stronie projektu:

Singend in Uścimów

Die ersten Klassen aus dem Gymnasium in Uścimów waren auf den Deutschwagenbesuch sehr gut vorbereitet. Es gab sehr schöne Lieder und Alben mit deutschen Vokabeln, aber auch interessante Informationen und bunte Dekorationen an den Wänden. Wir haben uns beim Spielen und Raten gut amüsiert und sogar in den Pausen noch diskutiert. Die kleinen Geschenke haben den Schülern gut gefallen und hoffentlich werden sie sich noch lange an unser Treffen erinnern. Vielen Dank noch einmal!

Adres źródłowy: http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/2167-Singend-in-Ucimow.html