Strona główna / Aktualności / Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się obowiązkowy egzamin gimnazjalny 2017 dla około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów w całym kraju a wśród nich dla naszych 29 uczniów. W dniu dzisiejszym uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Egzamin gimnazjalny rozłożony jest na trzy dni: środę, czwartek i piątek. Podczas tegorocznej sesji - tak jak w latach ubiegłych - każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godz. 9, drugi o godz. 11. Pomiędzy nimi będzie przerwa.

Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z języka polskiego ‎i z matematyki trwa po 90 minut, a z historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym

Trzydniowy egzamin gimnazjalny często jest zwany „małą maturą”. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ decyduje, czy trzecioklasista dostanie się do dobrego ogólniaka lub technikum. Z drugiej strony ci, którym obojętne do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej trafią po wakacjach, mogą testy zupełnie zlekceważyć: warunkiem ich zaliczenia jest samo pojawienie się na egzaminach. Zaliczenie gwarantuje nawet zero procent punktów zdobytych podczas każdej z części.

Naszym wychowankom życzymy otwartości umysłu podczas trzydniowego "maratonu" oraz bardzo dobrych wyników.

Trzymamy za Was kciuki!!!