Strona główna / Aktualności

Aktualności

Egzamin gimnazjalny 2017

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się obowiązkowy egzamin gimnazjalny 2017 dla około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów w całym kraju a wśród nich dla naszych 29 uczniów. W dniu dzisiejszym uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Egzamin gimnazjalny rozłożony jest na trzy dni: środę, czwartek i piątek. Podczas tegorocznej sesji - tak jak w latach ubiegłych - każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godz. 9, drugi o godz. 11. Pomiędzy nimi będzie przerwa.

więcej »

Życzenia Wielkanocne

Na zbliżający się czas...

więcej »

Uwaga - kleszcze znów zaczęły "łowy"

Od wielu miesięcy czekaliśmy na wiosnę i ciepłe słoneczne dni. Jednak razem z tą porą roku do życia obudziły się niektóre pajęczaki. A wśród nich te, najbardziej dokuczliwe i niebezpieczne - kleszcze.

więcej »

Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Depresja - Porozmawiajmy o niej”

Co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii informacyjnej jest depresja, a hasło przewodnie brzmi: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

więcej »

Zagrożenie - gra, która może doprowadzić do samobójstwa

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, dotyczącymi "niebezpiecznych gier" dla dzieci w załączniku znajdują się podpowiedzi, gdzie należy szukać pomocy, gdy zaobserwujemy nietypowe zachowania dziecka."Błękitny wieloryb" tak nazywa się depresyjna gra, która zachęca do wykonywania działań mających na celu m.in. samookaleczenia, a w skrajnych przypadkach do popełnienia samobójstwa. Gra opanowała internet i zainteresowała środowisko nastolatków, niestety z tragicznymi skutkami.

"Musimy mieć kontakt z dziećmi, rozmawiać z dzieci. Jeśli obserwujemy zmiany w zachowaniach dzieci, warto sprawdzić, czy dziecko nie gra w Niebieskiego wieloryba - mówią specjaliści. Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola".
Czytaj więcej: http://www.expressilustrowany.pl/aktualnosci/a/niebieski-wieloryb-to-bardzo-grozna-gra,11897521/

Zjawisko funkcjonuje pod kilkoma nazwami - „Niebieski wieloryb" lub „Blue Whale Challenge”. W każdym przypadku chodzi o grę w której rzekomy "opiekun" nakazuje danej osobie przez 50 dni wykonywać określone polecenia.
Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/styl-zycia/a/niebieski-wieloryb-o-co-chodzi-na-czym-polega-rzekoma-gra-o-ktorej-jest-tak-glosno,11873516/

Kurator Oświaty zwróciła się z prośbą do dyrektorów i nauczycieli o podjęcie działań zmierzających do zapoznania rodziców z zagrożeniami płynącymi z nieostrożnego korzystania przez dzieci z zasobów sieci. Zaznaczyła, że z podobnym apelem wystąpił w liście do dyrektorów także resort edukacji; w piśmie minister Anny Zalewskiej zostały zamieszczone również wskazania dla rodziców dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu przez dzieci z gier komputerowych. Na zagrożenia z tym związane zwróciły ponadto uwagę p. komisarz Gil i p. prokurator Kępka apelując jednocześnie o kontakt z policją lub prokuraturą w sytuacji zagrożenia lub podejrzeń o próbie nakłaniania dziecka do niezgodnych z prawem postępowań.

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8323

 

- Apeluję o szczególne zwrócenie uwagi na dzieci w swoim otoczeniu. Zainteresujcie się tymi, którzy nadmiernie korzystają z Internetu, są klasowymi outsiderami, mają problemy w kontaktach z rówieśnikami lub w domu. Oni są właśnie w grupie podwyższonego ryzyka. Nie pozwólmy, aby stała im się krzywda, bądźmy blisko nich dając im poczucie, że są dla nas ważni, że nam na nich zależy, że jesteśmy ich przyjaciółmi, nauczycielami i przewodnikami - w liście skierowanym do rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół pisze Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/zabrze/a/gra-niebieski-wieloryb-w-zabrzu-dziecko-sie-okaleczylo-pod-wplywem-wyzwan-niebieskiego-wieloryb,11906464/

 

Rekrutacja 2017/2018

Szanowni Państwo!

W folderze Dla Rodziców znajdują się formularze, które można pobrać ze strony w celu zapisania dziecka do szkoły.

więcej »